fp-image04Розточанська земля здавна славиться унікальною красою своєї природи. Яворівщина – край, що лежить в цих чудесних природних широтах, заздалегідь мав визначений напрямок своєї ремісничої та промислової діяльності. І одним із провідних видів ремесел даного регіону є різьбярство.

Художнє професійно-технічне училище ім. Й.П.Станька смт Івано- Франкове – освітній, творчий та професійний осередок, де навчають цьому ремеслу. Історію закладу творили талановиті люди, такі як Йосип Станько та Сава Мельник. Із іменем першого пов'язують виникнення в мистецтві терміну «яворівська різьба».

Сьогодні тут працюють люди своєї справи, професіонали, які продовжуючи справу Станька та Мельника, вчать різьбярству не одне покоління, поєднуючи класику із новизною.

Щоб навчити різьбярській справі художнє професійно-технічне училище ім. Й.П.Станька запрошує на навчання юнаків та дівчат за спеціальностями:

  • «Різьбяр по дереву та бересті. Виробник художніх виробів з дерева» на базі основної школи (9 класів). Термін навчання – 4 роки.
  • «Різьбяр по дереву» на базі повної загальної середньої освіти (11 класів). Термін навчання – 1,5 року.

В програму навчання входять теоретичний та практичний курси, а також проходження виробничої практики, де здібних і перспективних учнів охоче працевлашто-вують.

Обравши дану професію, Ти вивчатимеш такі академічні художні дисципліни як «Малюнок», «Живопис», «Скульптура», «Пластична анатомія». Завдяки навчанню наших досвідчених майстрів матимеш знання з історії мистецтв та опануєш всі класичні види різьблення; дізнаєшся секрети народних майстрів з особливості різьби по дереву, яка була поширена на теренах Галичини.

В процесі навчання створюватимеш комплексні роботи сакрального мистецтва під керівництвом викладачів та майстрів, виконуватимеш копії класичних зразків з різьби по дереву та реставраційні роботи з художніх меблів та різьби.

Після завершення терміну навчання Ти можеш:

  • навчатись у Львівській академії мистецтв, Інституті мистецтвознавства філіал педуніверситету ім. В. Стефаника м. Івано-Франківськ, Інституті архітектури національного університету «Львівська Політехніка»
  • працевлаштуватись у "Юр-Віт" смт Івано-Франкове, ПАТ "Явір", "Тесля" смт Брюховичі, "Галімпекс" м. Львів, "Світанок" м. Львів, "Класик-Інтер'єр" м. Львів, "Бакун" м. Львів, на виробництві народних музичних інструментів "Трембіта" м. Львів, ремонтно-експериментальний завод від Львівської залізниці

На замітку:

Будучи нашим учнем Ти забезпечуєшся безкоштовним гуртожитком та стипендією (в разі успішного закінчення навчального семестру).

Вироби різьбярства завжди користуються попитом, адже ручна робота хоч і напружена фізично і творчо, проте оплачувана, приносить не тільки матеріальне, але і моральне задоволення.

 

Відео https://www.youtube.com/watch?v=d73x9Trom2U&feature=youtu.be


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: