11 червня 2013р. в рамках конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ Львівщини «Різьбяр по дереву та бересті» ім.. Й. Станька проведена конференція, що присвячена 120-й річниці від дня народження основоположника яворівської різьби Йосипа Станька.

Участь в конференції брали люди, що безпосередньо мали дотичність до діяльності талановитого майстра, завдяки якому виник новий вид різьблення – яворівський. Своєю присутністю, зворушливою історією дослідженнь народного мистецтва Яворівщини та його світовим визнанням ознайомила Раїса Захарчук-Чугай – доктор мистецтвознавства, професор, провідний науковий співпрацівник Інституту народознавства НАН України. Про  мистця та педагога Й. Станька розповів директор ХПТУ №14 в період 1969-1998рр. Микола Шпільман. З новизною художньо-технічного прийому орнаментального різьблення, про саме становлення Яворівської різьбя, як такої в своїй доповіді розповів Касьян Матвійович - викладач художніх дисциплін і композиції ХПТУ №14 в період 1964 - 2009 рр. Проте про саму особистість Станька ніхто б краще не висвітлив за власного сина, Ярему Станька,  який своєю присутністю і споминами про нього  вшанував захід, що був організований на честь батька.
То ж учасники конкурсу якнайкраще і «з перших вуст» дізнались про непересічну особистість Йосипа Станька, про методику викладання Яворівської різьби, про становлення училища, як школи з підготовки різьбярів високого мистецького рівня, за яких говорять праці, що ціняться у всьому світі.


Мар'яна Яремій,
методист ХПТУ №14


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: