Психологічний дискомфорт педпрацівника негативно впливає на його здоров’я, а нездоровий педагог, у свою чергу, не може приділити учневі достатньо уваги, забезпечувати індивідуальний підхід, створювати відповідні сприятливі умови для успішного навчання. Щоб педагог залишався здоровим, йому вкрай необхідно навчитися знімати стрес, а краще вміти його попереджати.

 З метою профілактики педагогічного емоційного вигорання, ознайомлення з ефективними способами зняття емоційного напруження, важливості збереження психічного здоров’я педпрацівників 20 червня 2013 року на базі ХПТУ №14смт. Івано-Франкове відбувся обласний семінар працівників психологічної служби ПТНЗ Львівщини на тему: «Збереження і відновлення психоемоційного здоров’я учасників навчально-виховного процесу».

Участь в обласному семінарі брали практичні психологи та соціальні педагоги - 43 особи - під керівництвом методиста НМЦ ПТО у Львівській області Дмитришин Г.М. 

На захід були запрошені Приведа Олександра Миколаївна - методист ЛОІППО, Руденко Лариса Анатоліївна - завідувач відділом практичної психології Львівського НПЦ ПТО НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник., Гевало Василь Михайлович - директор ХПТУ №14 смт. Івано-Франкове.
Відповідно до програми проведення семінару, учасники побували у музеї ХПТУ №14, де мали змогу оглянути експонати, виконані учнями та майстрами училища. Директор навчального закладу Гевало В.М. ознайомив всіх присутніх з історією училища та музею зокрема, традицією художньої різьби по дереву, яворівським розписом.
Про співпрацю ХПТУ №14 та Яворівського Національного природного парку у формуванні позитивної мотивації на здоровий спосіб життя доповіла Плесак Світлана Миколаївна - провідний фахівець з екоосвіти Яворівського НПП, яка також провела цікаву та змістовну екскурсію на святу Страдецьку гору, яка є відомим відпустовим місцем як в Україні, так і за її межами. Учасники семінару відвідали унікальний печерний монастирський комплекс (ХІ-ХІІІ ст.), храм Успіння Пресвятої Богородиці (1795р.), пройшли Хресною Дорогою.
Роботу семінару учасники продовжили на мальовничій галявині рекреаційної бази «Лелехівка» Яворівського національного природного парку. Практичним психологом Покрищук М.О. та соціальним педагогом ХПТУ №14 Батюк О.В., психологами Голаєвич О.В. та Коваль І.А. було проведене практичне заняття з елементами тренінгу «Професійне здоров’я педагога», спрямоване на профілактику педагогічного емоційного вигорання та збереження психічного здоров’я.
З позитивними емоціями, гарними враженнями та приємною згадкою про Яворівщину учасники вирушили додому.

Мирослава  Олексіївна Покрищук,

практичний психолог ХПТУ №14

 


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: