З 19 по 22 вересня у Мистецькому Арсеналі відбулись «Дні Львова у Києві». Київляни та гості столиці «спробували» Львів за смаком кави та шоколаду, віртуозної гри музикантів та акторів, захопливих розповідей екскурсоводів і… за розписом дерев’яної іграшки «яворівської забавки».
Майстер-клас з розпису яворівської забавки провели майстер в/н Художнього професійно-технічного училища №14 Степан Огородник та учениці 26 групи Наталя Хлян та Оля Романовська. Маленькі, і не тільки, відвідувачі цього заходу захопливо знайомились з яворівським орнаментом, який дбайливо і акуратно пензлем і яскравою барвою виводили «вербівку» на дерев’яних іграшках, що були у формі лева, коника чи іншої фігурки. Та по-особливому яворівський розпис красувався на виліпленій фігурі лева, що є символом нашого міста. Що ж, і батьки, і діти не тільки отримали нові знання про край звідки приїхали до них в гості майстри, а найголовніше – яскраві позитивні емоції та власноруч розписана іграшка.
«Дні Львова у Києві» відбулись. І як пам'ять про місто, що гостинно запрошує, серед всього різноманіття яке було, своє місце зайняло яворівське мистецтво, на традиціях якого і сьогодні вчать молодь.

Мар’яна Яремій,
методист ХПТУ №14

 


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: