Мальовнича місцевість відпочинкового осередку «Gosciniec Paproc’”  поблизу Нового Томишля Познанського воєводства у Польщі. Саме тут від 25.07. по 8.08.2010р. з ініціативи президента фірми «Тера»  Станіслава Гали був організований перший міжнародний різьбярський пленер.

Протягом двох тижнів майстри-різьбярі та їх учні з Польщі та України мали виняткову нагоду на лоні природи творити свої вироби  з дерева та каменю.Різьбярська праця об’єднала різьбярів різних поколінь. З єдиним бажанням  тут працювали знані і досвідчені творці, для яких різьба по дереву стала сенсом життя та учні,  які починають робити перші кроки на своїй мистецькій ниві.З польської сторони учасниками пленеру були: відомий різьбяр, власник галереї «Вітряк» у м. Костян  Мар’ян Малінський (керівник пленеру), аспіранти Познанської академії мистецтв Ганна Юзефовська-Наврот та Войцех Наврот.
Учасниками цього заходу з України були наставники та учні художнього професійно-технічного  училища №14 смт.Івано-Франкове Яворівського району:  Олексій Зварич – заступник директора з НВР, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України,  Йосип Андрушко – майстер виробничого навчання,  Іван Цікалишин,  Микола Грабовенський, Микола Сас – учні ІІІ курсу.
Організатори пленеру фірма «Тера» разом з «Gosciniec Paproc’”  забезпечили учасників всім необхідним для творчості і відпочинку. Різьбярі виконали по дві роботи в техніці паркової скульптури  та рельєфного різьблення.
Під час цього заходу були зроблені унікальні роботи з дерева, які показали традиції українського і польського різьбярства. По закінченні пленеру був організований вернісаж виконаних робіт. Деякі з них постійно милуватимуть око відвідувачів готелю. Вернісаж відвідали староста Новотомишльського повіту, бургомістр та багато інших відомих діячів мистецтва даного регіону.
Організатори пленеру подбали також і про культурно-розважальну програму, в рамках якої різьбярі мали нагоду відвідати мальовничі околиці Нового Томишля, Познані, Вроцлава, Вольштина. Українські різьбярі отримали безліч позитивних емоцій та гарних вражень під час екскурсій у Національний музей, картинну галерею в Познані, в музей народної архітектури та побуту, музей пожежної справи в Вольштині. На згадку про відвідані місця було зроблено багато цікавих фотографій.
Окрім цього заступник директора з навчально-виробничої роботи О. Зварич відвідав навчальний заклад подібного типу як ХПТУ № 14 смт. Івано-Франкове, ознайомився із навчально-технічною базою,  умовами прийому, навчання і подальшого працевлаштування учнів. Своїми враженнями він поділився із колегами по роботі і зауважив, що було б добре налагодити співпрацю між навчальними закладами.
Такі пленери є унікальною можливістю для спілкування, обміну досвідом, збагачення творчого мислення, переживання нових вражень і позитивних емоцій. Під опікою наставників молоді різьбярі удосконалювали свої вміння і навички.
Наші працівники сподіваються, що подібні пленери будуть постійними, дуже потрібними та корисними для учнів та майстрів не лише з метою обміну досвідом, а й побудови добросусідських стосунків між Польщею та Україною.

Мирослава Покрищук
                                            Практичний психолог ХПТУ №14 смт. Івано-Франкове

 

 


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: