Новини

Наказ МОН України від 16.03.2020 № 406, що важливо
 
 забезпечення виконання освітніх програм закладів освіти, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання
 запровадження гнучкого (дистанційного) режиму роботи правників закладів освіти відповідно до Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Міністерства пращі та соціальної політики України від 04.10.2006 року № 359;
 відтермінування проведення атестації працівників закладів освіти та проведених засідань відповідних атестаційних комісій;
виконання рішень тимчасових обласних протиепідемічних комісій.
Правовою підставою для встановлення гнучкого режиму робочого часу є стаття 13 Кодексу законів про працю України ( далі КЗпП) та стаття 7 Закону України "Про колективні договори і угоди", згідно з якими питання режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку встановлюються у колективному договорі. Це узгоджується також із статтею 57 КЗпП, за якою час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством. Зазначене дає роботодавцеві право передбачити у цих правилах можливість застосування гнучкого режиму роботи або індивідуальних режимів.

Сьогодні Музей художніх ремесел Яворівщини нашого Художнього училища відвідали випускники 1956 року - Кавас Касіян Матвійович та Рудяк Андрій Андрійович.
В час їхнього навчання училище носило назву ШХР - школа художніх ремесел і розташовувалась вона у м. Яворів.

По-різному склалися долі наших випускників, але важливо, що пам'ятають і відвідують нас при кожній нагоді. Треба врахувати, що Андрій Андрійович проживає поблизу Кам'янця-Подільського Хмельницької області, але щороку навідує свого одногрупника в смт Івано-Франкове.

В музеї зберігаються їх атестаційні роботи - двохтумбовий стіл із кріслами, оздоблені яворівською різьбою, а також експозиційна шафа.
Дорогі гості щиро ділилися своїми спогадами. Особливо важливі для нас спогади про роки навчання, адже фаховості різьбяра набували при Йосипові Петровичу Станьку.
Це були непрості роки, попри те, згадують їх наші випускники із теплом і гордістю про свою "рідну школу".
Ми щиро зичимо нашим гостям-випускникам міцного здоров'я, довгих років життя і життєвих сил.
Приємною несподіванкою для нас став подарунок від Каваса К.М. - брошурка з життєписом Рудяка А.А.
А ще вірш-заповіт майбутнім учням Художнього училища від випускників 1956 року.

У житті нас звела наша доля,
І довічно будем пам’ятати мить оту –
Що навчались в Яворові у різьбярській школі,
Тепер назва в неї
«Імені Й.П.Станька художнє ПТУ»

Училище, училище! Колись й ми в ньому вчилилися,
У селищі Івано-Франкове воно є і тепер.
Шістьдесят сім літ, як вчилися
Все в пам’яті лишилося,
Що то та ж яворівська школа «ШХР».*

Колишні шехеерівці від всіх, що були первенці,
Новому поколінню шлють творчий свій привіт!!!
Хоч назви ще мінялися,
Бо все так відбувалося,
Але воно існує вже понад 120 літ.

Хай творчістю окрилює, щоб край у світі славився,
Край Яворівський нинішній і з давніх своїх літ.
Хай сонце світить ласкою
І в душах залишається.
Щоб всі жили щасливо – такий вам заповіт!

Касіян Кавас, 2019р.
*ШХР – школа художніх ремесел

Шановні учні Художнього училища!

Карантинні дні введено з 12.03. по 03.04.2020р.

Навчаємося дистанційно, готуємося до ЗНО, використовуємо час на самоосвіту та вдосконалення.

Бережіть себе!

Використовуйте вільний час із користю!

Слідкуйте за новинами!

 

Черговий випуск з професії "Столяр. Верстатник деревообробних верстатів" відбувся в Художньому училищі 26 лютого.

View the embedded image gallery online at:
http://hptu14.com.ua/news.html#sigProGalleria30af94939d

Результатом півторарічного навчання після 11 класу стали столярні вироби - столи, столики, табурети, верстат.
Членами атестаційної комісії було заслухано випускників, оцінено їх дипломні роботи.

View the embedded image gallery online at:
http://hptu14.com.ua/news.html#sigProGalleriae6ffa73b38

Для випускників підготували урочистість і маємо надію, що з плином часу не згасне пам'ять про роки навчання в училищі та майстра виробничого навчання Міляна Анатолія Петровича

View the embedded image gallery online at:
http://hptu14.com.ua/news.html#sigProGalleriaeee2dfb3e7

Весна 2020-го року розквітла яскравими кольорами яворівського традиційного розпису. 1 березня в Новояворівському краєзнавчому музеї відкрилася виставка творчих робіт Наталії та Мар’яни Дюг. Автори полотен оригінального вираження вікової спадщини Яворіщини – мати і дочка. В доробку Наталії Дюг 17 персональних виставок, у Мар’яни – це перша. Велике майбутнє пророкують яворівчанкам. Свідченням цього є значна увага громадськості та засобів інформації до даної події.

Побачити виставку майстринь під назвою «ЖИВА ЯВОРІВСЬКА ТРАДИЦІЯ» прийшли колеги, друзі - поціновувачі творчості мисткинь. З привітаннями із Києва прибув депутат Верховної Ради України Павло Бакунець. Високу оцінку творчості висловив Євген Луньо к.ф.н., науковець Інституту народознавства НАН України. Вітальні слова линули від директора ДНЗ "Художнє професійно-технічне училище ім. Й.П.Станька", Голови Яворівського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Василя Гевала, а також селищного голови смт Івано-Франкового Івана Семеряка. Від імені очільників Яворівського району мисткинь привітав Володимир Мацелюх, а від Новояворівської міськради – Іванна Попик.

View the embedded image gallery online at:
http://hptu14.com.ua/news.html#sigProGalleria298203fc13

Це вагома подія не лише для Яворівського краю. Традиційний яворівський розпис, що віками розвивався на Яворівщині, послужив основою для створення в 1896 році в Яворові так званої «Забавкарської школи», спадкоємицею якої сьогодні є Художнє професійно-технічне училище ім. Й.П.Станька в смт Івано-Франкове. Знаково, що Наталія Дюг працює в згаданому училищі на посаді майстра виробничого навчання і свої вміння передає учням з професії «Живописець. Художник розмалювання по дереву». Мар’яна Дюг також працює в проф-техосвіті. Вона - майстер виробничого навчання Львівського вищого професійного художнього училища.

View the embedded image gallery online at:
http://hptu14.com.ua/news.html#sigProGalleria038f7d68cf

Технічні новинки і можливості сьогодення становлять загрозу народним ремеслам, тому творчість Наталії і Мар’яни Дюг – це неоціненний вклад в розвиток мистецького майбутнього яворового краю.

View the embedded image gallery online at:
http://hptu14.com.ua/news.html#sigProGalleria847197bf38

Виставка діятиме впродовж місяця.

Сторінка 1 з 46