Минає дев’ять днів, як обірвалася життєва стежина педагога, наставника, майстра різьби і живопису, Людини поетичного духу – Касьяна Матвійовича Каваса.
У кожного на Землі своє призначення – у Касьяна Матвійовича воно було у служінні красі, природі, друзям, учням. Перебуваючи у постійному пошуку себе, навіть у поважному віці, продовжував розвиватися – освоїв роботу на комп’ютері, в руках майстра завжди був пензлик, або різець, або фотоапарат.
Любив творчість у всіх видах мистецтва, але найбільше любив людей. При кожній зустрічі, чи в телефонній розмові, неодмінно запрошував у гості, а вдома щедро пригощав і розповідав про минуле. Життя Майстра не було легким – повоєнне дитинство, недуги, скрута. Але жодного разу не піддавався зневірі.
Творчий доробок Касьяна Матвійовича не просто перелічити – подаровані живописні і різьблені твори зберігаються у приватних колекціях, навчальні посібники допомагають юним різьбярам осягнути мистецтво всіх видів різьби, поетичні рядки і книжки-присвяти зігрівають серця ювілярів, митців, адже творилися з нагоди пам’ятних подій.
Частим гостем Касьян Матвійович був у стінах Художнього училища, а до Музею історії художніх ремесел Яворівщини приводив своїх чисельних друзів і гостей. З початку повномасштабного вторгнення рф прийняв на поселення дітей давніх знайомих.
Приходив і разом з одногрупником Андрієм Андрійовичем Рудяком. Раділи, що їх дипломна робота - різьблений двотумбовий стіл із кріслами, який у 1956 році виготовляли під керівництвом Йосипа Петровича Станька - зберігається в експозиції музею.
                   
На запрошення дирекції училища поспішав, у супроводі колеги Дмитра Яковича Патєєва, на науково-методичний семінар, присвячений 130-й річниці з дня народження Йосипа Станька, щоби поділитися спогадами про свого Майстра. Але доля була невблаганна. В той день Касьяна Матвійовича не стало…
 
05 травня 2023 року серце Майстра зупинилося.
Був завжди уважним, толерантним, життєрадісним. Ми дякуємо Творцеві за можливість спілкуватися і наслідувати Касьяна Матвійовича, споглядати його різьблені твори і надихатися до самовідданої творчої праці в ім’я життя, яке він так любив.
Висловлюємо щирі співчуття рідним, училищній родині та усій мистецькій спільноті.
Дев’ять днів у вічності… Вічна пам’ять світлій Людині.

Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: