«Обери собі професію до душі і тобі ніколи  не доведеться працювати»

Конфуцій

Вибір професії – надзвичайно важлива подія в житті кожної людини. Щасливий той, кому вдалося відчути покликання, зрозуміти своє призначення.

Учні 9А класу Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Івана Франка побували в Художньому професійно-технічному училищі ім. Йосипа Станька з профорієнтаційною метою .

 
 

Напередодні, в училищі відбувся захист дипломних робіт випускників за спеціальністю «Різьбяр по дереву та бересту» і «Столяр. Верстатник деревообробних верстатів». Юнаки навчалися даної професії всього півтори роки після 11 класу школи і за такий короткий час зуміли продемонструвати якісно виконані столярні і різьбярські вироби.

Учні відвідали Музей художніх ремесел Яворівщини, що діє при училищі. Заступник директора з навчально-виховної роботи Плесак С.М. розповіла учням про народні ремесла і мистецтво Яворівщини та історію заснування училища, адже художнє училище в Івано-Франковому є спадкоємцем Забавкарської школи, яка виникла у Яворові ще в кінці ХІХ ст.

Учні довідалися про основні професії, які можна здобути, навчаючись в цьому художньому навчальному закладі. В училищі готують спеціалістів із професій «Різьбяр. Виробник художніх виробів з дерева» (4 роки навчання), «Столяр. Виробник художніх виробів з дерева» (3 р.н.) та «Живописець. Художник розмалювання по дереву і бересту» (3 р.н.) – це після закінчення 9 класу, а маючи атестат про середню освіту (після 11 класу) навчання в училищі за спеціальністю «Різьбяр по дереву та бересту» і «Столяр. Верстатник деревообробних верстатів» триватиме лише 1 рік і 6 місяців.

Юнаки і дівчата, які зацікавилися даною пропозицією, вже влітку зможуть влитися в дружню сім’ю учнів, майстрів і викладачів Художнього професійно-технічного училища ім. Й.П. Станька.

Бути корисним для інших – основне призначення кожного, хто приходить у світ. Хтось рятує життя, хтось його урізноманітнює, хтось наповнює звичайні будні дрібними радощами – головне, щоб це було щиро і з душею.

Дирекція Художнього училища висловила вдячність завучу Івано-Франківської ЗОШ Михайлишин О.З. та вчителю біології Тиховській Д.І., які супроводжували учнів. Адже, сприяючи профорієнтаційним зустрічам своїх вихованців, вони дбають про їх професійне самовизначення, про майбутнє нової генерації українців та держави в цілому.


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: