Постать Митрополита Андрея Шептицького є для нас  і досі непізнаною. Його багатогранну діяльність і неосяжне мислення намагалися розкрити у власних дослідженнях учасники ІІІ туру Міжнародної науково-практичної конференції «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер», яка відбулася 07 червня в м. Новояворівську. Організаторами конференції виступили Громадська організація «Святий Юр» та Центр національного виховання імені Андрея Шептицького, а втілили в життя -очільники Яворівського району, громадські діячі, духовенство та освітяни.
Відтак, у конференції брали участь старшокласники загальноосвітніх шкіл Яворівського району. На запрошення організаторів, учень другого курсу Художнього професійно-технічного училища ім. Й.П.Станька Синишин Олег під керівництвом заступника директора з НВР Плесак Світлани також представив дослідницьку працю. 

 

Рід Шептицьких відіграв одну з основних ролей у розвитку яворівських народних промислів. Саме батько Андрея Шептицького граф  Іван, будучи головою Повітової ради, звернувся з клопотанням до крайового маршалка  Галичини про відкриття у Яворові «Забавкарської школи». Згодом, цей навчальний заклад переїхав у селище Івано-Франкове, де й сьогодні продовжує свою діяльність як Художнє професійно-технічне училище ім. Й.П. Станька. Під час збору інформації, особливу увагу привернула до себе особистість Софії з роду Фредрів. Зрозуміло, що будучи високоосвіченою, талановитою, обдарованою жінкою, вона мала неабиякий вплив на своїх синів. Отож, темою обрали «Родинне виховання Шептицьких», а метою дослідження стало показати, яку  саме роль відіграла у священичому покликанні Мати Митрополита.
Старання учасників оцінювало поважне журі. За результатами, було визначено кілька робіт, які будуть представлені на ІІ турі Конференції у Львові, серед них і робота Синишина Олега.
Рівночасно з конференцією у Новояворівському міському краєзнавчому музеї була організована тематична фотоекспозиція, виставка книг про Андрея Шептицького, а також експозиція різьблених і розписаних художніх виробів з дерева Художнього ПТУ ім. Й.П. Станька. Виступи аматорських і творчих колективів створювали святковий настрій під час вручення дипломів учасникам та авторам кращих робіт. Конференція на практиці втілила одну з настанов Андрея Шептицького: «Виробляйте в молоді самостійність та індивідуальність! Учіть її більше числити на себе, ніж на других. Учіть не оглядатись на поміч роду та краю, а власною ініціативою дороблятися самостійного буття».

Фото Олени Бутко
Автор тексту Плесак С.М.,
заступник директора з НВР
Художнього профтехучилища ім. Й.П.Станька


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: