6 березня 2018 року на базі ДНЗ «ХПТУ ім. Й.П. Станька» смт Івано-Франкове відбувся семінар-практикум для викладачів, майстрів виробничого навчання художніх професій на тему: «Формування професійної культури майбутніх фахівців художнього профілю», який провела методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Гузюк Валентина Борисівна.

В рамках семінару майстер виробничого навчання Дюг Наталія Володимирівна (педагогічне звання «майстер виробничого навчання ІІ категорії») ділилася досвідом роботи з колегами із Львівського вищого професійного художнього училища та Стрийського вищого художнього професійного училища, провівши показовий урок з виробничого навчання «Виконання монотипії різними техніками» (професійно-практична підготовка кваліфікованих робітників з професії «Художник розмалювання по дереву ІІІ розряду»).

  

Мета уроку – навчити учнів виконувати змішану техніку: монотипія та резервування воском; вдосконалити вміння виконувати монотипію вивченими техніками; поглибити знання учнів про колір, як основний засіб художньої виразності; розвивати творчі здібності і творчу активність учнів, асоціативно-образне мислення.
В ході уроку учні демонстрували різні способи монотипії та їх технічне виконання. Зокрема, майстер зазначила, що існують різні застосування монотипії, адже вона може бути використана і як додаткова техніка в графічних роботах змішаної техніки.

  
Майстер зазначила, що використання змішаних технік розвиває уяву, дає можливість обирати тему роботи, спосіб зображення, матеріал. Отримані знання можуть стати основою імпровізації в майбутній діяльності дизайнера, художника, викладача.
Під час практичного виконання завдання учні і майстер працювали над монотипією змішаної техніки: монотипія та резервування воском. Цю техніку застосували при створенні композиції на великодню тематику.

 


Урок був проведений на високому науковому і методичному рівнях та отримав схвальні відгуки від присутніх на уроці. У підсумку директор училища Гевало Василь Михайлович націлив майстра на збір автентичних орнаментів Яворівщини різноманітного ужиткового і декоративного застосування.

Така робота сприятиме заохоченню учнів до вивчення особливостей регіонального компоненту та в майбутньому може стати основою для написання методичної розробки на цю тематику.

Оленич Світлана Михайлівна,
методист ДНЗ «ХПТУ ім. Й.П.Станька»


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: