Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків. Ситуація третирування не обмежується лише ролями «агресора» та «жертви», вона залучає інших однокласників, роблячи їх активними або пасивними учасниками цих відносин. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою. Не дивлячись на те, що кожна сім'я намагається виховати зі своєї дитини гідну і добру людину, чомусь таке явище, як цькування у навчальних закладах, до цих пір існує
Булінг - це форма психічного насильства у вигляді утиску, дискримінації, цькування, травлі, бойкоту, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи.
Іноді підліткам, юнацтву потрібно показати фільми про булінг, щоб зрозуміти, як це погано. З цією метою практичним психологом М.Покрищук було організовано для учнів училища перегляд фільму естонського режисера Ільмара Рааґа «Клас» (ест. Klass) з подальшим обговоренням. Сюжет стрічки засновано на реальних подіях, які відбулися в американській школі «Колумбайн». Фільм «Клас» є переможцем Варшавського міжнародного кінофестивалю та фестивалю у Карлових Варах.
Ми намагалися ще раз донести нашим учням інформацію про те, що ніхто не має права принижувати, ображати або наносити будь-які каліцтва іншій людині, що кожен може відрізнятися, виглядати або думати інакше - це не повинно бути приводом для цькування.

Практичний психолог М.О.Покрищук


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: