Люди часто відстоюють свої переконання, що лише їхні власні смаки, думки, настрої – правильні та гідні. А ті ж, хто їх не поділяє, - не варті доброго ставлення. Толерантність дає людям можливість жити разом навіть за відсутності приязні, поваги та любові. Вона допомагає зберігати певну дистанцію між людьми та запобігти взаємним образам.
Робота психологічної служби училища і всього педагогічного колективу спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотриманні своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнівської молоді європейських цінностей, пропаганди принципів терпимості, розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально - виховного процесу практичним психологом Мирославою Покрищук було проведено годину спілкування з учнями училища «Толерантність починається з мене…»
Толерантність - не поступливість чи примха. Толерантність – це взаємоповага, терпимість, порозуміння, співчуття, милосердя, справедливість, чуйність, доброзичливість, а також - активна позиція, викликана визнанням прав і свобод людства. Без толерантного ставлення не відбудеться «розкоші» людського спілкування. Треба вчитися долати прояви нетерпимості. Треба оцінювати свою поведінку з позиції толерантності, бо бути толерантним - це ознака вищої гідності людини.

 


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: