Шановний друже!


Ситуація з приводу коронавірусу COVID-19, що охопила практично весь світ, не може залишати осторонь майже нікого. Беззаперечно, епідемія змінила та змінює життя кожного з нас. Враховуючи ситуацію пандемії, реакцію українців на карантин, психологічний стан багатьох людей, пропоную скористатися певними корисними для тебе рекомендаціями.


1. Варто пам’ятати, що ізоляція - це стрес як для дорослих, так і для тебе. Будь-які зміни в житті (на краще чи на гірше) змушують організм напружуватися, готуватися до дій у нових умовах. Ніхто не застрахований від нещасних випадків, різних утрат, складних життєвих ситуацій. Паніка змушує людей робити ще більше помилок, а тому потрібно зберігати спокій і сприятливе розташування духу. Ми мусимо адаптуватися до реалій сьогодення.

2. Позитивні думки допоможуть тобі зосередитися і згадати навіть те, чого ти, здавалося б, не знав. Треба не обмежуватися переживаннями, не концентруватися на них, не піддаватися стресу, а діяти, шукати вихід, пробувати все нові та нові варіанти. Спробуй використовувати «щоденник позитивних дій» — щовечора називай собі 10 позитивних речей, з якими ти зустрівся протягом дня. Вони можуть бути мінімальними, але вони повинні бути Тобто ми вчимо мозок думати позитивно та фокусуватись на доброму.

3. Більше смійся, гумор - одні з кращих ліків від всяких хвороб. (Сміх позитивно впливає на імунну систему. У відповідь на твою усмішку організм продукуватиме бажані гормони радості.)

4. Небезпечним для здоров’я людини є хронічний стрес. Якщо ти бачиш своїх рідних у хронічному стресі – підтримай їх, прояви свою увагу і любов. Особливо це стосується твоїх бабусь та дідусів. Якщо вони проживають окремо, потрібно постійно дзвонити і просити їх дотримуватися правил безпеки під час розповсюдження коронавірусної інфекції, вислухати їх, просто поспілкуватися, підбадьорити, цим самим показуючи їм твою турботу і любов.

5. Використовуй час з користю, не байдикуй. Корисною практикою для тебе стане самоосвіта. Існують різні онлайн-курси, відеолекторії, електронні посібники у вільному доступі в Інтернеті. Окрім того, самоосвіта може здійснюватися за сприяння твоїх викладачів, чиї настанови слугуватимуть поштовхом для подальшого розвитку. Очевидно, самоосвіта має свої плюси і в деяких випадках є не просто корисною, а необхідною. Тож займайся самоосвітою, мотивуй себе та розвивайся!

6. Як вчитися краще? Активні години для роботи мозку 11-13 та з 16 до 17, але у деяких це може бути і пізніше. Ще один хороший спосіб активізувати роботу мозку — фізичні вправи. Переключитися з навчання на легку гімнастику, а потім знову зосередитися на навчанні — кращий спосіб зберегти високий рівень працездатності протягом усього дня. Рекомендується робити 5-хвилинні перерви приблизно кожні 25 хвилин зосередженої розумової роботи.

7. Організовуй прогулянки на свіжому повітрі, пий каву\чай на вулиці. Обери для себе «персональний затишок», де ти зміг би спокійно, протягом 15 хвилин попити каву та не думати ні про що.

8. Не слід переглядати безкінечно фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги й страху. Краще подивися комедію.

9. Слухай подкасти. В Україні он-лайн епоха авторських аудіопередач тільки набирає обертів, але це найкращий час, щоб почати їх слухати. Вибір великий: навчання мовам, історична хроніка, лекції з культури, роздуми відомих людей, бесіди з яскравими персонажами і тонни цікавого контенту.

10. Менше користуйся соціальними мережами. Так, вони допомагають нам залишатися на зв'язку з друзями, родичами та просто знайомими, але разом з тим забирають твій дорогоцінний час, який ти можеш використати з більшою користю для себе. Ліміт розумного використання кожен визначає для себе особисто.

11. Знайди собі цікаве заняття. Ти можеш зробити своїми руками щось потрібне і корисне (наприклад, якщо вмієш шити, поший маски для рідних, сусідів; а ті, хто вправно володіє столярним інструментом можуть зробити шпаківні, тощо). Також можна навчитися чомусь новому, варто лише захотіти. Безліч майстер-класів для цього доступні в Інтернеті.

                     Шановний друже, використай цей період вимушеного карантину із максимальною користю.

Змінити своє життя на краще, тобі усе вдасться.


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: