Художнє професійно-технічне училище № 14 – творчий та навчальний центр нашого краю - Яворівщини, який здавна зберігає традиції народних промислів, а також створює своєрідний напрямок в народному мистецтві України. Це освітній заклад із багаторічною історією, визначними іменами, котрі творили її.

За сприяння родини Шептицьких у далекому 1896 році була створена «забавкарська школа», що стала основою для нашого навчального закладу. Згодом, до початку Другої світової війни, талановиті майстри навчали ремеслу тодішнє покоління учнів у Державній школі деревного промислу,яка налічувала столярний, токарний та різьбярський відділення. Нова віха історії нашого навчального закладу творилась з 1946 року, коли відновилась її діяльність,але вже у статусі Яворівської профтехшколи з підготовки майстрів художньої різьби по дереву. З роками школа набувала популярності і престижу, так само і зміни своїх назв: Яворівська школа художніх ремесел (1954р.), Середнє училище з підготовки кваліфікованих робітників із середньою освітою (1972р.), яке вже свою діяльність продовжувало у смт. Івано – Франкове. Статус «художнього» училищу присвоєно у 1991 році. Сьогодні творчий колектив Художнього професійно-технічного училища №14 формують: заслужений майстер народної творчості України, члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України, відмінники народної освіти України, викладачі вищої категорії.

Творчі роботи майстрів та учнів демонструються на художніх виставках у Львові та Києві, зокрема в Українському центрі народної культури «Музей Івана Гончара», Львівському Музеї етнографії і художнього промислу, Музей народної архітектури та побуту м. Львова. Здібні учні застосовують свої знання на виставках та форумах з сучасної деревообробки як державного, так і міжнародного значення. Високою якістю та естетичністю славляться сакральні роботи майстрів нашого навчального закладу. Наші учні - різьбярі є переможцями Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності та обласного конкурсу «Кращий за професією».

В Художньому професійно-технічному училищі №14 на професійному рівні навчають класичним видам різьби: геометричній, рельєфній, ажурній, круглій (об'ємній). Лише ми, як школа, навчаємо яворівській різьбі - регіональному виду різьблення, що посідає окреме і належне місце у народному мистецтві України.


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: