На що, в першу чергу, потрібно звернути увагу батькам:
- Різка зміна настрою без видимої причини;
- Часта зміна настрою від ейфорії до пригнобленого;
- Коли дитина створює таємницю з нічого: потреба сховатися від батьків, бере мобільний телефон з собою в туалет, пише записки. «Таємні секрети, яких раніше не було»;
- Дитина стає нервовою: «на мінімальну подію - максимальна реакція» - надмірно емоційна.

 

      В більшості ігор діти повинні бути постійно на зв'язку, щоб в будь-який момент відзвітувати за виконані дії по інструкції. Такі листування неможливо приховати, при цьому дитина нервова і засмикана. Вона стає емоційно залежною від гри і того, хто «смикає мотузочки».
Під час гри дитина не контролює свої емоції і почуття. У неї часто виникає ейфорія від сприйняття дитини у грі, де її спочатку хвалять, кажуть: «Ти молодець. Впорався із завданням краще, ніж інші». Діти відчувають підтримку, яку не отримують в реальному житті від батьків, родичів, друзів.
Якщо батьки бачать, що з дитиною щось недобре. Варто почати відвертий діалог, наприклад сказати: «Я тобі довіряю, мені важливо що з тобою відбувається».
Головне зробити акцент на тому, що батьки потребують допомоги і підтримки від дитини в тому сенсі, що з їх сином або дочкою все добре.
Також можна запитати у друзів, в навчальному закладі, чи помітили вони щось «погане» в їх дитині.
"Найважливіше - задовольніть потреби дитини. Приймайте її такою, якою вона є, більше спілкуйтеся, звертайте увагу на її прагнення і всіляко підтримуйте її."
Батькам варто провести бесіди з дітьми щодо необхідних правил поведінки під час відвідування соціальних мереж, звернути увагу чи на тілі дитини немає порізів, (малюнків), підліткові необхідно роз'яснити небезпеку від розголошення власної персональної інформації – анкетних даних, місця проживання, навчання тощо.
Пам’ятайте, що життя, здоров'я дітей у Ваших руках.


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: