На допомогу педпрацівникам

      Що ж таке «множинний інтелект»? У 1983 році доктор Говард Ґарднер, професор Гарвардського університету, розробив теорію «множинного інтелекту». Її метою було допомогти батькам, педагогам, психологам та експертам у питаннях виховання краще розуміти, як діти обробляють і вивчають інформацію. Ґарднер припустив, що люди мають не тільки інтелектуальний потенціал, даний їм від народження, а й багато різних видів інтелекту.

Детальніше: Множинний інтелект: Його види.

1. «Прохання» (замість «наказу») «Прошу Вас…», «Будь ласка, сходіть…», «Не могли б Ви…».
2. «Рада» (замість «рішення»). «Я б Вам порадив...», «Я думаю, що...»), «От Вам порада досвідченої людини...».
3. «Довірча бесіда» (замість «допиту»). «Могли б Ви розкрити причину Вашого вчинку, якщо це не є таємницею...», «Чи можу я Вам...»
4. «Акцент на достоїнствах» (замість «критики»). «Ви такий працездатний...», «При Вашій охайності...», «Ваш тонкий смак дозволяє...», «Мені найбільше у Вас подобається...»
5. «Симпатія», що виявляється відкрито (замість «ярлика») «Я радий Вас бачити...», «Мені приємна бесіда з Вами...», «Я люблю працювати з Вашою групою...», «Будь ласка...»
6. «Проекція результату» (замість «погрози»). «Якщо Ви... то потім Вам...», «Якщо так, то тоді...». «Якщо Ви... то Вам доведеться...», «Якщо Ви...— то як Ви вважаєте потім, Вам...», «Якщо так, то тоді... як Ви припускаєте...».
7. «Стати на позицію вихованця» (замість «моралі») «Мені теж доводилося...», «Будь я на Вашому місці...», «Я раніше теж думав, що...»
8. «Обговорення на рівних» (замість «відходу від вирішення проблем дитини»). «Давайте разом...», «Подумаємо, чим це може закінчитися...», «Як Ви себе почуваєте...».
9. «Покладання повноважень» (замість «гіперопіки»). «Ви маєте право...», «Тепер Ви одержуєте право...», «Скористайся своїм правом...» або «Я не можу позбавити Вас ваших прав...», «Це Ваше... і тільки Ви можете прийняти остаточне рішення цього питання».
10. «Акцент на результаті діяльності» (замість «акценту на особистому успіху»). «Ми (Ви) сьогодні добре потрудилися», «...багато встигли», «Як добре вийшло!»

      Як вважає відомий німецький психіатр К. Леонгард, у 20-50% людей деякі риси характеру настільки загострені (акцентуйовані), що це за певних обставин призводить до однотипних конфліктів і нервових зривів. Акцентуація характеру - перебільшений розвиток окремих властивостей характеру на шкоду іншим, у результаті чого погіршується взаємодія з оточуючими людьми. Виявленість акцентуації може бути різноманітною - від легкої, помітної лише найближчому оточенню, до крайніх варіантів, коли треба замислюватися, чи немає хвороби - психопатії. Психопатія - хвороблива зміна характеру (при зберіганні інтелекту людини), у результаті якої різко порушуються взаємини з оточуючими, психопати можуть бути навіть соціально небезпечні для інших людей. Але, на відміну від психопатії, акцентуації характеру виявляються непостійно, з роками можуть суттєво зменшитись, наблизитися до норми.

Детальніше: Характеристика типів акцентуації характеру у підлітків

Хобі, захоплення - важлива частина життя людини. Настільки важлива, що одне з перших питань, яке задасть Вам англієць при знайомстві, буде: "Яке у Вас хобі?". Хобі – це життєве захоплення людини (тимчасове або постійне), яким їй хочеться займатися, не шкодуючи часу і сил.

Детальніше: Про що розповість хобі підлітка. Психологічний аналіз.

Депресія-поширена у всьому світі і нею страждає більше 300 мільйонів людей. З 2005-2015 р кількість випадків депресії у всьому світі зросла на 18 відсотків. В Україні на депресію страждає 6,3% населення, проте це лише офіційні дані. Багато хто не визнає того, що хворі і не звертаються за лікуванням...

Детальніше: Всесвітній день здоров’я 2017 р проходить під гаслом «Депресія - давай поговоримо»

Сторінка 1 з 7