Поняття "психічне здоров'я" охоплює шляхи гармонізації людини, її бажання, амбіції, здібності, ідеали, почуття і свідомість.


Психічне здоров'я можна визначити як комфортність особистості у соціумі.
Психічне здоров'я- відсутність вад особистого розвитку.
Психічне здоров'я - здатність протидіяти стресу.
Ступені психічного здоров'я лежать в таких сферах, як
Відношення до себе
Відношення до інших
Відношення до потреб життя
Психічне здоров'я людини пов'язане з її стійкості щодо стресу та деструкцій у поведінці.
Набір характеристик здорової особистості:
1. Свідомий контроль свого життя.
2. Усвідомлене виконання своїх соціальних ролей.
3. Здатність протидіяти стресу.
Психічне здоров'я учнів та педагога охоплює крім цього такі характеристики, як здатність сприймати і аналізувати інформацію, здатність до організації навчальної діяльності та самоорганізації з урахуванням норм навантаження та власного психічного стану.
Ознаками психічного здоров'я учня є
- адаптованість  до умов навчання,
- полінезалежність,
- прийнятість у групі,
- низька тривожність,
- відсутність вираженої акцентуації,
- емоційна стабільність,
- здатність сортувати інформацію.
Психічне здоров'я педагога - запорука психологічного комфорту учня.
Збереження психічного здоров'я учня та вчителя є безперервний профілактичний процес, який передбачає своєчасне попередження психоемоційного перенавантаження.
Як зберегти психічне здоров'я?

Якщо ви помічаєте, що вас дратують будь-які незначні нестандартні ситуації, сон короткий і неспокійний. Якщо ви часто неадекватно стали діяти — це сигнал. Значить, ваше психічне здоров'я дало тріщину. Як же зберегти психічне здоров'я? Прислухайтеся до даних рекомендацій, можливо, вони допоможуть вам його відновити.
1 крок

Вважається, що праця  - найкращі ліки для психічного здоров'я. Неважливо, яке заняття ви виберете. Чи це буде фізична, чи розумова праця, головне, щоб вона займала всю вашу увагу.

Не тільки праця повинна займати вас кожен день для відновлення психічного здоров'я. Урізноманітніть своє життя різноманітними цікавими для вас  заняттями. Це може бути і спорт і хобі. Цікаві заняття допоможуть відчути приємну втому, задоволення і повернуть колишню працездатність.
2 крок

Для відновлення психічного здоров'я більше часу приділіть сім'ї, дітям. Відчуйте себе комусь потрібним і улюбленим. Відчуйте сенс життя, стимул до розвитку.

Дуже важливо для психічного здоров'я дотримуватися  режиму  дня. Вчасно вставати і лягати спати. Харчуватися здоровою і домашньою їжею, не переїдати.
3 крок

Намагайтеся знаходити час для прогулянок на свіжому повітрі, подорожувати. Така різноманітність  життя сприятиме збереженню психічного здоров'я. Не забудьте виключити шкідливі звички.

Якщо ви зможете виробити звичку у всьому бачити тільки хороше, це неодмінно сприятиме збереженню психічного здоров'я. Не забувайте, що стрес також може увійти у звичку.


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: