Рекомендації педпрацівникам

Карантин, який оголосили по всій Україні через новий коронавірус, значно ускладнив та змінив нам життя. Сьогодні, коли в усьому світі говорять про запобіжні заходи, щоб захистити себе від вірусу COVID-19, важливо, щоб учні могли продовжувати навчатися і цей процес відбувався у середовищі доброзичливому та дружньому. Педагоги мають у цьому ключову роль.
Зараз перед кожним педпрацівником постало випробування як відпрацювати ці навички разом з учнями в реальному часі під час дистанційного навчання.
Ось кілька порад, як спілкуватися з учнями під час карантину:

 

• Спілкуючись з учнями, обов’язково вислуховуйте, чим вони стурбовані та відповідайте на всі можливі запитання. Надавайте достовірну інформацію та факти про коронавірус, щоб зменшити страхи та занепокоєність через хворобу. Це можна робити будь-яким зручним для вас способом.
• Обговорюйте різні почуття, які можуть переживати ваші вихованці та пояснюйте, що це нормальна реакція на нетипову ситуацію.
• Ви повинні заспокоїти учнів аби зосередити їх на навчанні, пояснюючи: що б не сталося, панікувати не варто.
• Підкресліть, що учні можуть зробити багато, щоб захистити себе та інших. Наприклад, запроваджувати практику соціального дистанціювання (стояти на відстані від друзів, уникати скупчення людей, мити руки, тощо), а також зосередитися на засвоєнні хороших поведінкових і гігієнічних практик.
• Нагадуйте учням, що вони повинні ділитися знаннями про здорову поведінку з рідними людьми.
• Створіть учнівську групу для поширення інформації у сфері охорони здоров’я та дистанційного навчання. Чудово, якщо така група була створена вами значно раніше.
• Публікуючи у своїх групах навчальні матеріали, завдання, не засуджуйте учнів, коли вони роблять помилки або невчасно виконують завдання. Краще зясуйте причину індивідуально з учнем.
• Правильно організовуйте свій час. При потребі варто пояснити учням, що педагог - це професія, як і будь-яка інша, тому вона теж має визначені години для роботи і відпочинку.
• Проведіть період карантину з користю для себе у професійному зростанні: опановуйте нові методи навчання, в тому числі дистанційного, знайдіть час на самоосвіту, підвищуйте кваліфікацію, використовуючи доступні онлайн-ресурси, долучіться до груп в соціальних мережах, де освітяни діляться порадами щодо роботи з окремими навчальними платформами та організації навчальних планів. 


Цей виклик часу зробить нас сильнішими, у тому числі і у стимулюванні ефективної та сучасної взаємодії у професійній діяльності.

 


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: