Запрошуємо!!!

Музей створений на базі художнього професійно-технічного училища. Формуватися музей почав у 1958 році, коли училище ще працювало у м. Яворові. Була створена методична кімната, де почали зберігати кращі роботи з художньої різьби по дереву учнів та майстрів виробничого навчання. У 1963 році училище, а разом з ним і музей, було переведене в селище Івано-Франкове.

В музеї експонується багато декоративних тарелей, оздоблених яворівським орнаментом, плоско-рельєфною різьбою, рельєфною різьбою, ажурно-рельєфною різьбою; яворівські скриньки; скриньки й шкатулки оздоблені рельєфною різьбою; підвіски з різноманітних тарелей, оздоблені яворівською різьбою; тарелі з портретам письменників, Й.П.Станька. Представлені численні вироби круглої станкової різьби на казкову тематику, як ілюстрації до літературних творів, скульптурні портрети І.Я.Франка, Б.Хмельницького, С.М.Мельника, Й.П.Станька. Геометрична різьба виконана на скриньках, шкатулках, декоративних тарелях, кухонних розділочних дощечках. Демонструються в музеї і меблі 50-х років ХХ століття письмовий двотумбовий стіл з трьома шухлядами, дві книжкові шафи, м’яке крісло й шість твердих крісел. Ці меблі оздоблені яворівською різьбою.

В обох шафах експонуються зразки яворівських забавок, оздоблених яворівським розписом. Тверді крісла стоять біля художньо виконаного офісного столу засідань, ніжки якого прикрашені рельєфною різьбою, а царги — накладним рельєфом. Кришка стола оздоблена мозаїкою. Поряд офісного столу є два шахматних столики, оздоблені яворівською різьбою, з шахматними фігурками, журнальні столики різних конструкцій з рельєфною різьбою з точеними елементами в конструкції. Демонструються плакетки з яворівським розписом та плоско-рельєфною різьбою, підсвічники, розп’яття Ісуса Христа.

Організовуємо майстер-класи із розпису яворівським орнаи=ментом забавки, виготовлення виробів з рогозоплетіння, яворівського різьблення

Час роботи: 11.00-16.00

View the embedded image gallery online at:
http://hptu14.com.ua/pro-zaklad/muzei.html#sigProGalleriac29085b411


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: