Інформація для батьків

Домашнє насильство під час війни – це поширене явище, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Попри повномасштабну війну, розпочату російською федерацією на території України, проблема домашнього насильства не стає менш важливою. Війна, як і будь-яка екстремальна ситуація, лише загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в сім’ях. Низький рівень доходів, безробіття, втрата місця проживання – все це призводить до непорозумінь та негараздів у сім’ї та може переростати у насилля.

Куди звертатися у випадках домашнього насильства:

Детальніше: Інформація про те, куди звертатися у випадках домашнього насильства.

Шановні батьки!!!

Другий семестр 2020-2021 навчального року в більшості закладів освіти розпочався з дистанційного навчання — з 8 по 24 січня включно усі заклади освіти забезпечують освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання, окрім тих, які наразі на канікулах, а також дитсадків та спеціальних закладів загальної середньої освіти, які продовжують працювати у звичайному режимі з дотриманням протиепідемічних правил.
Дистанційна форма освіти стала викликом для всіх учасників освітнього процесу – педагогів, дітей і батьків. Усі виявилися морально і психологічно не готовими тривалий час працювати в такому форматі. Але карантин може стати найкращим часом для формування у дітей низки життєвих компетенцій, в тому числі самоорганізації.
Сьогодні як ніколи вам випала нагода проводити більше часу зі своїми дітьми, більше спілкуватись, дивитись в очі, допомогти при потребі з уроками, незалежно від того, якого віку ваш син чи донька. Їм однаково потрібна ваша турбота та піклування.

Детальніше: Навчаємося дистанційно!!! Рекомендації психолога батькам.

Новини про коронавірус викликають у деяких людей тривогу. Тому пропонуємо вам ознайомитися з рекомендаціями, які допоможуть впоратися з нею, зберегти тверезий погляд на те, що відбувається і підтримувати позитивний підхід.

Детальніше: 5 порад як дивитися новини про COVID-19

Психологи кажуть, що діти брешуть з багатьох причин: щоб замести сліди своїх негативних учинків; ухилитись від того, що їм не хочеться робити; щоб наслідувати своїх однолітків. Іноді вони брешуть, щоб захистити інших. Вони можуть сказати «поганий зв'язок», коли розмовляють по телефону з кимось із родичів, не бажаючи зізнатись: «Я не хочу з тобою розмовляти». Вони можуть так зробити, щоб не образити свого співрозмовника. Їм легше збрехати, ніж сказати правду.

Детальніше: Як батькам упоратися з нечесністю підлітка

 

Приниження — постійне джерело психологічних травм. Як же часто тільки батьки спускають дитину з високого рівня самооцінки на низький простими словами: «дурень», «телепень», «бовдур»... І її особистість знецінюється. Особливо небезпечно робити це при сторонніх людях.

Тероризування — коли дорослі погрожують дітям фізичною карою: «Я не знаю, що я з тобою зроблю», або «Я ладна тебе вбити!».
Не менше травмує дитину й ізоляція. Наприклад, якщо її зачиняють у кімнаті, в коморі саму, забороняють спілкуватися з однолітками.
І, нарешті, емоційне ігнорування. Багато батьків вважають, що суворе виховання підготує дитину до суворого життя. І тому часто відмовляють їй у співчутті та турботі, не обіймають і не пестять, не цілують і не розмовляють із нею.
Як не допустити психологічних травм дитини?
• Насамперед, дорослим треба навчитися формувати партнерські дружні стосунки в сім'ї. Навчитися уважно й шанобливо ставитися одне до одного, відкрито висловлювати свої почуття та обговорювати проблеми.
• Дуже корисно навчитися боротися зі стресом, мирно розв'язувати конфлікти, уникати їх.
• Добре було б зрозуміти, яких психологічних травм дорослі зазнали в дитинстві, і спробувати за допомогою психологів подолати їх.
• Необхідно ознайомитися з основами вікової психології.
• У своїх дітях варто розвивати здатність розповідати про почуття й турботу батькам і друзям, виховувати в них уміння захистити свої права.
Психологічна підтримка дитини — процес, при якому дорослий:
• концентрується на позитивних сторонах і перевагах дитини для зміцнення її самооцінки;
• допомагає дитині повірити в себе і свої сили;
• розказує, як уникати помилок, підтримує при невдачах.

На сучасному етапі суспільство зіткнулося з проблемою важковиховуваності дітей. Традиційно вважається, що на формування девіантної поведінки дітей і підлітків впливає неправильне виховання та асоціальне оточення. 

Детальніше: Психологічна травма та її вплив на особистість

Сторінка 1 з 4